آموزش خرید بلیت اتوبوس سیر و سفر

admin
admin

شرکت سیر و سفر با اتوبوس‌های VIP ناوگان حمل و نقل کشور را دچار تحول کند و همین‌طور باوجود اتوبوس‌های VIP کیفیت سفر با اتوبوس افزایش یافت.
با توسعه شرکت سیر و سفر در ناوگان حمل و نقل و افزایش سرویس اتوبوسرانی به صورت روزانه، نمایندگی های سیر و سفر در اقصی نقاط کشور تأسیس شدند.
 با افزایش شعبات نمایندگی سیر و سفر، ارائه خدمات به مسافران ارتقا یافت و دسترسی برای مسافران نسبت به قبل راحت‌تر شد.
اما برای تهیه بلیت اتوبوس سیر و سفر نیازی به مراجعه مسافران به نمایندگی شهر خود نیست؛ شما می‌توانید از طریق سایت های معتبر به صورت آنلاین بلیت خود را رزرو کنید.
های هالیدی فرآیند خرید بلیت را برای مسافران به صورت آنلاین فراهم می‌کند و با پوشش دادن تمامی مسیرهای بین شهری، از هر شهری در ایران می‌توانید بلیت اتوبوس را تهیه کنید.
فرآیند تهیه بلیت از سایت‌ بسیار ساده است و اکثر مخاطبان به دلیل طراحی خوب سایت‌ های هالیدی، به راحتی می‌توانند با آن ارتباط برقرار کنند و از خرید آنلاین بلیت لذت ببرند.

در ادامه به شما عزیزان نحوه خرید بلیت اتوبوس سیر و سفر از این سایت را آموزش خواهیم داد.

قدم اول 

وارد سایت های هالیدی شوید.

[ux_image id=”302″ width=”95″]

قدم دوم

بعد از ورود به سایت های هالیدی، برای خرید بلیت اتوبوس از نوار بالای صفحه “اتوبوس” را انتخاب کنید و سپس در نواری که در زیر آن قرار دارد شهر مبدأ و مقصد خود را انتخاب کنید.

شما می‌توانید در قسمت بعدی تاریخ حرکت خود را نیز وارد کنید. با انتخاب زمان سفر لیست اتوبوس‌های مربوط به تاریخ انتخابی برای شما جست‌وجو می‌شود.

بعد از انتخاب مبدأ و مقصد سفر و تاریخ حرکت بر روی دکمه جست‌وجوی بلیت کلیک کنید.

[ux_image id=”306″ width=”95″]

[ux_image id=”307″ width=”95″]

قدم سوم

در صفحه جدید شما می‌توانید فهرستی از بلیت‌های اتوبوس مسیر انتخابی خود را در تاریخ مورد نظرتان مشاهده کنید.

با طراحی دو باکس ساعت و قیمت واقع در بالا سمت چپ این صفحه، کاربران می‌توانند به راحتی لیست مورد نظر را براساس ارزان ترین قیمت‌های بلیت اتوبوس مرتب کنند.

با استفاده از فیلتر تنظیم ساعت، کاربران می‌توانند انتخاب راحت‌تری در بین گزینه‌های زیاد این لیست داشته باشند و ساعت مورد نظر خود را سریع‌تر پیدا کنند.

اگر در صفحه اول مسیر و تاریخ حرکت را اشتباه انتخاب کرده‌اید می‌توانید در همین صفحه آن را تصحیح کنید. گزینه ” تغییر جست‌وجو” امکان تغییر شهر مبدأ و مقصد را برای کاربران فراهم می‌کند.

در سایت های هالیدی می‌توانید مبدأ و مقصد را با انتخاب فیلتر “مسیر مخالف” تغییر دهید و لیست جدیدی را ملاحظه کنید.

[ux_image id=”310″ width=”95″]

قدم چهارم

بعد از انتخاب بلیت اتوبوس، برای تهیه آن روی گزینه “خرید بلیت” کلیک کنید.

صفحه‌ای برای شما نمایش داده می‌شود که حاوی جزئیات بلیت اتوبوس مقصد مورد نظر می‌باشد.

در صفحه “جزئیات اتوبوس” شما می‌توانید نام تعاونی، نوع وسیله نقلیه، مسیر حرکت، زمان حرکت و ظرفیت موجود را مشاهده کنید.

در ادامه شما می‌توانید نمایی از صندلی‌های اتوبوس را مشاهده کنید و صندلی مورد نظر خود را با کلیک بر روی شماره صندلی انتخاب کنید.

صندلی‌هایی که قبلاً رزرو شده است به جای نمایش شماره صندلی، نماد خانم و یا آقا را نشان می‌دهد و این گزینه انتخاب صندلی برای کاربران را بسیار راحت‌تر کرده است.

در انتها بعد از انتخاب صندلی، بر روی گزینه “رزرو و ثبت مشخصات مسافران” کلیک کنید.

[ux_image id=”315″ width=”95″]

 

عدم نمایش صندلی‌های اتوبوس

اگر در صفحه “جزئیات اتوبوس” قادر به انتخاب صندلی دلخواه خود نیستید؛ بایستی اول عضو سایت های هالیدی شوید. با کلیک بر روی گزینه‌ی عضویت و وارد کردن ایمیل و شماره موبایلتان در کمترین زمان ثبت نام شما انجام می‌شود و می‌توانید صندلی دلخواه خود را انتخاب کنید.

قدم پنجم

در صفحه جدید فاکتوری برای شما نمایش داده می‌شود که هزینه بلیت برای تک صندلی و هزینه کل صندلی‌های رزرو شده به همراه نام شهر مبدأ و مقصد، زمان و تاریخ حرکت، نام تعاونی در آن درج شده است.

در قسمت “مشخصات رزرو کننده” شماره موبایل و ایمیلی که زمان ثبت نام در سایت وارد کرده‌اید نمایش داده می‌شود و همین‌طور کاربران می‌توانند در صورت نیاز مشخصات خود را در همین صفحه تغییر بدهند.

در صورت نهایی شدن خرید بلیت، اطلاعات کامل در قالب پیام به شماره موبایل و آدرس ایمیل شما ارسال خواهد شد.

در ادامه بایستی لیست مسافران را با ذکر جنسیت و نام، تکمیل کنید یا اگر قبلاً از سایت های هالدی خریدی داشته‌اید گزینه‌ی “انتخاب از لیست مسافران” مشخصات رزروهای قلبی را برای شما نمایش می‌دهد که با انتخاب این گزینه فرآیند تکمیل فرم سریع‌تر انجام می‌شود.

برای رزرو بلیت در انتهای صفحه رو دکمه “ادامه خرید و نمایش پیش‌فاکتور” کلیک کنید.

[ux_image id=”320″ width=”95″]

قدم ششم

در این صفحه پیش‌فاکتور خرید شما نمایش داده می‌شود. بایستی با دقت مشخصات خود را بررسی کنید و با توجه به محدود بودن زمان رزرو بلیت برای نهایی کردن بلیت خود گزینه “پرداخت آنلاین” را انتخاب کنید.

شما می‌توانید با داشتن کارت بانکی و با دسترسی به درگاه پرداخت امن، هزینه بلیت را پرداخت کنید؛ همچنین سایت های هالیدی با فراهم کردن شارژ حساب کاربری، این امکان را برای کاربران فراهم کرده است تا با موجودی اعتبار حساب خود بدون نیاز به کارت بانکی، به راحتی و در کمترین زمان هزینه بلیت را پرداخت کنند.

[ux_image id=”323″ width=”95″]

قدم پایانی خرید 

بعد از اینکه فرآیند پرداخت شما با موفقیت انجام شد، بلیت اتوبوس برای شما نمایش داده می‌شود.

این فاکتور حاوی مشخصات مسافران، مشخصات وسیله نقلیه، تاریخ و زمان حرکت و هزینه بلیت می‌باشد.

شماره درخواست نیز در بلیت شما درج شده است که در صورت کنسلی یا تغییراتی در زمان و تاریخ می‌توانید از طریق این شماره پیگیری کنید.

علاوه بر اینکه این فاکتور از طریق پیامک و ایمیل برای کاربران ارسال می‌شود؛ شما می‌توانید در این صفحه بلیت خود را پرینت بگیرید یا در قالب فایل PDF ذخیره کنید. [ux_image id=”325″]

Share this article:

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

– read more –

Related stories

سوغات قم چیست

سوغات قم

سوغات قم شهر قم به عنوان یکی از کلان شهرهای مهم مذهبی و زیارتی ایران به دلیل داشتن یک سوغاتی بسیار محبوب به نام سوهان

فیلبند کجاست

فیلبند کجاست؟

فیلبند کجاست؟ استان مازندران یکی از استان‌ های شمالی ایران به دلیل موقعیت جغرافیایی که دارد، از دیدنی‌ها و طبیعت بکر و زیبایی برخوردار است.

قلعه پرتغالی ها

قلعه پرتغالی ها کجاست؟

در سواحل و مناطق حاشیه‌ ای خلیج فارس مانند راس الخیمه، جزیره هرمز، بندر قشم، عمان، کنگ وغیره دیوارهای قدیمی و قطوری وجود دارد که

خدمات مرجع گردشگری های هالیدی

های هالیدی به عنوان مرجع گردشگری آژانس های مسافرتی، ارائه دهنده انواع بلیط‌های هواپیما از جمله چارتر و سیستمی، بلیط لحظه آخری ، انواع تورهای

وب سرویس

وب سرویس ها قطعه کدهایی هستند که قابلیت دسترسی تحت وب را از طریق پروتکل های استاندارد مثل Http به مبادله اطلاعات و دیتا را